بلفاروپلاستی

 بلفاروپلاستی یکی از انواع جراحی زیبایی می باشد ، که با انجام آن می توان پوست اضافی پلک را برداشته و این مشکل رارفع نمود. یکی از عوارضی که در اثر کهولت سن و نازک شدن پوست در فرد ایجاد می گردد ، افتادگی پلک ها می باشد که موجب کاهش شادابی چهره خواهد شد. دکتر نسرین یزدانی یکی از بهترین پزشکان در زمینه جراحی پلک در تهران است ، که می توانید نمونه کارهای ایشان را در گالری سایت مشاهده نمایید.

 

بلفاروپلاستی- دکتر یزدانی

کاندیدای بلفاروپلاستی

 • افرادی که پلک های آن ها دارای افتادگی بوده و از لحاظ فیزیکی در سلامت کامل به سر می برند.
 • اشخاصی که مبتلا به بیماری های چشمی نباشند.
 • افرادی که اطراف چشمان شان به طور ارثی پف دارد.
 • بلفاروپلاستی جراحی مناسبی برای اشخاصی که بینایی و دید آن ها به دلیل افتادگی بیش از حد پلک های شان مختل شده است، به شمار می آید.
 • خانم هایی که به دلیل کوچک و ناهموار بودن ناحیه بالایی چشم شان قادر به انجام به آرایش پلک نمی باشند.
 • افرادی که ظاهرشان به دلیل پف دار بودن چشم ها خسته و غمگین است.

اقدامات قبل از جراحی پلک

مهم ترین اقدامی که افراد می بایست قبل از بلفاروپلاستی انجام دهند، انتخاب یک جراح پلک خوب و متبحر در تهران می باشد، زیرا نتیجه جراحی پلک تا حد بسیار زیادی به میزان تبحر و تجربه فرد بستگی دارد. بعد از مراجعه به جراح پلک خوب در تهران ، اقدامات زیر را پیش از جراحی زیبایی پلک در تهران به شما توصیه می کنند.

 1. به مدت 2 هفته پیش از عمل پلک مصرف ویتامین E و داروهایی همچون وارفارین و آسپرین را متوقف نمایید.
 2. از استعمال دخانیات به مدت 14 روز پیش از عمل پلک خودداری کنید.
 3. تمام سوابق درمانی و بیماری و حساسیت های دارویی خود را به جراح پلک دکتر یزدانی بگویید.
 4. روز قبل از انجام عمل جراحی زیبایی پلک استحمام کنید.
 5. در روز عمل زیبایی پلک ناشتا باشید.

مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

طول درمان عمل زیبایی پلک و دوران نقاهت آن را می توان با انجام مراقبت هایی کوتاه نمود که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم نمود :

 • عوارض عمل بلفاروپلاستی بروز مقداری تورم، التهاب و کبودی می باشد که طبیعی بوده و با گذشت زمان رفع خواهد شد.
 • برای کاهش تورم و کبودی ناشی از جراحی پلک از کمپرس آب سرد استفاده کنید.
 • استحمام کردن به مدت 48 ساعت ممنوع است.
 • محل بخیه را با استفاده از پماد های تجویز شده توسط پزشک متخصص خود چرب نمایید.

 

نمونه کار جراحی بلفاروپلاستی دکتر نسریت یزدانی ، دکتر زیبایی تهران

 

نحوه انجام جراحی پلک

این جراحی زیبایی معمولاً تحت بی حسی موضعی انجام گرفته و در برخی موارد با بیهوشی کامل انجام می شود. پس از بی حس یا بیهوش شدن فرد، جراح پلک برش کوچکی را در بین چین های طبیعی پلک ایجاد کرده و اقدام به حذف چربی ها و پوست اضافی می کند و سپس محل برش ها را بخیه می زند. در صورت ضرورت می توان عمل جراحی بینی و بلفاروپلاستی را به صورت همزمان نیز انجام داد.

 

بلفاروپلاستی- دکتر یزدانی

مزایای بلفاروپلاستی

یکی از مزایای جراحی پلک در تهران ، برداشتن چربی های اضافی است ، که ظاهری پف مانند را در زیر چشم ایجاد می کند. پف زیر چشم اغلب باعث می شود که فرد خسته به نظر برسد ؛ در حالی که در بسیاری از شرایط چنین نبوده و فرد به اندازه کافی استراحت کرده است. پف زیر چشم اغلب به دلیل افتادگی چربی پلک پایین رخ می دهد. از طریق جراحی بلفاروپلاستی ، پف زیر چشم درمان می شود. برش معمولاً از طریق یک روش حداقل تهاجمی ایجاد می شود و همین امر باعث می شود تا هیچ جای زخمی در ناحیه درمان ، قابل مشاهده نباشد.

بهبود بینایی با افزایش میدان دید پیرامونی

در موارد حاد ، پوست اضافی پلک فوقانی اغلب بر روی مژه ها قرار گرفته و در بینایی محیطی ، مشکل ایجاد می کند. این افتادگی گاهی ژنتیکی بوده و گاهی در اثر انتخاب سبک نادرست زندگی اتفاق می افتد. برداشتن پوست اضافی از طریق عمل جراحی پلک بالا می تواند به بهبود بینایی و همچنین شکل ظاهری چشم ها کمک کند. جراحی بلفاروپلاستی فوقانی یک عمل جزئی است که در مطب ، تحت بی حسی موضعی قابل انجام است.

خلق ظاهر شاداب در چشم ها

بلفاروپلاستی پلک بالا و پلک پایین می تواند در جوانسازی پلک مفید باشد. در این روش پوست و چربی اضافی از پلک و نواحی اطراف آن حذف می شود. با انجام این کار ، ظاهر جوانتر و شاداب تری در چشم ها خلق شده و همچنین فرم چشم بهبود می یابد.

کاهش سوزش پوست ناشی از سایش لایه های چین خورده

پوست اضافی در پلک بالا می تواند در اثر پلک زدن و سایش پلک ها ، منجر به ایجاد حساسیت شود. جراحی بلفاروپلاستی می تواند به بهبود این تحریک کمک کند. همچنین می تواند برای افرادی که هنگام آرایش چشم با مشکل روبرو می شوند ، مفید واقع شود.

ظاهر جوان و چهره ای پر از آرامش

انجام عمل جراحی زیبایی پلک می تواند به خلق ظاهری جوان کمک کند. بالا کشیدن پلک ، برداشتن چربی و پیراستن پلک ها می تواند ظاهری آرام را در چهره فرد ایجاد نماید. بسته به رویکرد بهترین جراح پلک تهران و انتخاب بیمار ، روش های مختلفی برای بهبود ظاهر جوان در بیماران وجود دارد. گاهی اوقات جراحی بلفاروپلاستی به همراه لیفت ابرو یا پیشانی ، توسط دکتریزدانی جراح پلک توصیه می شود.

 

بلفاروپلاستی- دکتر یزدانی

 

از بین بردن حلقه های تیره زیر چشم

بلفاروپلاستی می تواند با بازیابی ظاهر جوان تر و پر آرامش ، به افزایش اعتماد به نفس کمک کند. حذف چربی اضافی از زیر چشم همراه با تغییر موقعیت چربی می تواند در از بین بردن سیاهی دور چشم مفید واقع شود.

از بین رفتن خطوط ریز در گوشه های بیرونی چشم و پلک های پایینی

عمل زیبایی پلک در تهران ، توسط بهترین جراح بلفاروپلاستی تهران می تواند به کاهش خطوط و چین و چروک های ریز ، در گوشه های بیرونی چشم و پلک های پایینی کمک کند. با برداشتن پوست اضافی پلک ، می توانید کاهش خطوط ریز را مشاهده کنید.

خلق نتیجه طبیعی

بلفاروپلاستی با استفاده از تکنیک های پیشرفته حداقل تهاجمی ، بهبود سریعتر را به همراه داشته و می تواند به بیماران ظاهری جوان و چهره ای طبیعی را هدیه کند.

بهترین جراح گوش تهران - دکتر نسرین یزدانی

دکتر نسرین یزدانی

دکتر نسرین یزدانی، فلوشیپ جراحی سر و گردن و انکولوژی از انجمن جهانی جراحان سرو گردن IFHONS international federation of oncology و فلوشیپ اتولوژی نورو اتولوژی جراحی قاعده جمحمه head and neck ، استاد تمام  (full professor) و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دارای مدرک بورد تخصصی در رشته گوش حلق و بینی می باشند.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 آرا
امتیاز دهی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات

دکتر نسرین یزدانی

0
مشتاق سوالات شما هستیم، لطفا سوال خود را مطرح کنید!x